Naše virtuální škola

Naše škola se během školního roku 2013/2014 zapojila do projektu "Naše virtuální škola". Žáci 6. - 9. ročníku měli možnost být součástí skupiny skládající se ze 14 škol Ústeckého kraje. Tato skupina se pomocí volnočasových aktivit věnovala tématu multimédií, školního rozhlasu, střihu videa, tvorbě fotografií apod. Naši žáci utvořili 15 člennou aktivní skupinu, která své výsledky prezentovala na speciálních webových stránkách určených přímo pro tento projekt. Rodiče tak mohli sledovat aktuální pracovní úkoly a jejich výsledky. Projekt byl také dobře medializovaný a měl podporu v řadě regionálních mediích nebo kabelové TV. Příkladem medializace může být tato starší tisková zpráva:

31. prosince 2013 skončil projekt Naše virtuální škola

V tento den jsme se zúčastněnými žáky byli v Děčině v kině Sněžník. Tady proběhlo závěrečné vyhodnocení celého projektu, který trval 1 rok. Za tu dobu se žáci naučili základy práce s kamerou, fotoaparátem nebo diktafonem a zároveň pronikli do tajů střihu videoreportáží. Níže uvedená videa jsou tomu důkazem. Fotografie ze závěrečného programu jsou ve fotogalerii.

Výstupy projektu Naše virtuální škola

1. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své první video, jedná se o sestřih záběrů, propagujících naší školu.

2. Druhé video pojednává o zápisu do MŠ.

3. Třetí video dokumentuje ekologicky zaměřenou akci Den Země.

4. Čtvrté video je sestřih záběrů z akce Čarodějnice 2013.

5. Páté video je dokument o preparátorovi Michalovi Fišerovi ze Srdova.

6. Šesté video dokumentuje sportovní soutěž Hry bez hranic.

7. Sedmé video pojednává o závěrečném ceremoniálu Naší virtuální školy.

8. Osmé video popisuje aktivity z lyžařského výcviku na začátku roku 2014 na Klínovci.

9. Deváté video dokumentuje ekologicky zaměřenou akci Den Země (jaro 2014).

10. Desáté video zabírá dopravně-bezpečnostní akci Sluníčko nebo mráček ve spolupráci s Policíí ČR a BESIP.

11. Jedenácné video je záznam z nahrávání školní hymny ve šk. roce 2013/2014.

12. Dvanácté video pojednává o školní akci SOS Den, kde se žáci setkali se složkami IZS.

13. Třinácté video obsahuje záběry z akce Noc kostelů. V Liběšickém kostele jsme uspořádali výstavu a koncert.

14. Čtvrnácté video popisuje akci Čarodějnice 2016.

15. Patnácté video je sestřih záběrů z akce Den Země. Sbíraly se plasty, sázely stromy a prořezávaly se nálety.

isic_logo