Dítě poprvé v MŠ

Je Vaše dítě poprvé v MŠ?

Víte, jak mu pomoci se rychleji adaptovat na nové prostředí a kamarády?

Zůstaňte s dítětem ve třídě - budete mu oporou a bude mít pocit bezpečí. Zpočátku volte kratší pobyt dítěte v MŠ.

Přibalte mu mazlíčka - dovolte dítěti, aby si vzalo svou oblíbenou hračku.

Používejte stejné rituály - voďte dítě ve stejnou dobu a vyzvedávejte jej pokud možno ve stejnou hodinu. Používejte konkrétní údaje o tom, kdy si pro něj přijdete (po obědě, po svačině...) Nepoužívejte obecné výrazy typu brzy, za chvíli, po práci...

Rozlučte se krátce - loučení dlouze neprotahujte, někdy loučení představuje větší problém pro matku než pro dítě, vydržte to.

Buďte citliví a trpěliví - vyprávějte si se svými dětmi o tom, co v mateřské škole dělaly a co nového se naučily.

Ujistěte dítě, že ho do mateřské školy neodkládáte - vysvětlujte, že je máte rádi a že nechodí do mateřské školy proto, že na něj nemáte čas nebo že s ním nechcete být doma. Každý má své povinnosti, Vy práci, Vaše dítě mateřskou školu.

Komunikujte s učitelkou - ve většině případů se dozvíte, že když z mateřské školy odejdete od plačícího dítěte, za chvilku je po slzičkách, dítě si začne brzo hrát a zapojuje se do činností.

Děti za zvládnutý pobyt ve školce chvalte - chvály není nikdy dost.

Pozitivně ho motivujte - když se jednou rozhodnete, že dítě půjde do mateřské školy, nenechte se jím přemluvit a trvejte na tom. Dítě nikdy školou nestrašte! Příklady nejhorší možné komunikace: "Počkej, tam ti ukážou!", "Když nebudeš hodný, vyzvednu tě až odpoledne!" Netvrďte dítěti cestou do MŠ, že jdete jen na procházku a neslibujte mu, co nemůžete dodržet.

Je naším velkým přáním, aby se dítěti u nás opravdu líbilo.

ms_poprve

Víte, jak se správně zachovat, když vaše dítě vykazuje příznaky respirační nemoci? Pozorně shlédněte video

Co si přinesete do MŠ

bačkory (do tělocvičny cvičky)

pyžamo

náhradní oblečení a případné spodní prádlo (do šatny)

umělohmotný hrníček na pitný režim

oblečení na písek – tmavé tepláky, staré botasky

• veškeré věci, prosím, podepište!

Co by mělo Vaše dítě umět před docházkou do MŠ

• obléknout se, svléknout se, obout a zout si boty

• pamatovat si svou značku (přidělíme v MŠ)

• používat WC (spláchnout, hygiena rukou)