72 hodin

Co je to projekt 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již řadu let. Naše škola se do projektu zapojuje od samého počátku a aktivity se v průběhu let měnily. Začínali jsme s Domovem na zámku v Liběšicích, kde bylo navázáno několikaleté partnerství. To spočívalo ve vzájemných návštěvách, pochopení lidí s handicapem, soutěžili jsme mezi sebou a žáci si vyzkoušeli pomocí pestrých aktivit, jaký je život s handicapem. Když Krajský úřad Ústeckého kraje Domov na zámku zrušil, naše aktivity se přesunuly na školní zahradu a její úpravy. Za těch několik let to jsou nejen stovky hodin strávených venku zahradními pracemi, ale také například výrobou krmítek pro ptáčky, hmyzí domečky nebo třeba motýlí krmítka. Naše zahrada je naše chlouba

logo_72_hodinLetos poběží projekt 72 hodin mezi 12. a 15. říjnem 2023. Těchto právě 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Jako vždy je možné si dopředu objednat různé věci na památku projektu - trička, náramky, placky aj.

Co je cílem projektu?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Reporty s fotografiemi z minulých let

isic_logo

CELKEM:119698