III. oddělení

III. oddělení je určeno žákům 4. a 5. třídy. Letošní motivací, pro zapojení dětí do chodu družiny, je celoroční družinová hra "Po stopách stromů". Ta je zaměřena na přírodu živou i neživou, změny, které se během ročních období odehrávají a tomu jsou přizpůsobeny činnosti v ŠD. Tvoření z přírodnin, malba stromů, keřů a zvířat různými technikami, vycházky do přírody a poznávání stromů, plodů, rostlin, zapojení dalších smyslů (poslech zvířat, poznávání květin, bylinek po čichu) apod. Děti mohou plnit různé pracovní listy, za které pro sebe a zároveň pro svůj tým získávají body. Ty jsou připsány i za další činnosti (pomoc při udržování pořádku v herně, starání se o květiny a další). Volně tak navazujeme na vzdělávací program Začít spolu při vzájemné spolupráci ve skupinách. Body tým posunují po cestě za pokladem...

Nezapomínáme ale ani na odpočinek, hrajeme stolní a deskové hry a chodíme na hřiště, kde je prostor pro spontánní činnosti, míčové hry, nebo protažení těla po dlouhém sezení v lavicích :-)

Lenka Šimberská, vedoucí III. oddělení