POZOR! Změna dopravy v areálu školy, čtěte níže.

Jsme kamarádi

Naši deváťáci se rozhodli, že by chtěli být po boku prvňáčků nejen 1. září, tedy v jejich doposud nejslavnostnějším dni v životě, ale že se stanou jejich pomocníky a průvodci během jejich celého prvního školního roku. Tomuto dlouhodobému projektu jsme tak začali říkat "Jsme kamarádi". Do práce se deváťáci vrhli hned v prvních zářijových dnech. Svým mladším kamarádům vymysleli spoustu zajímavých překvapení a aktivit, na něž se mohou prvňáčci během roku těšit. Nejprve jim ale sami vyrobili vylepili po škole šipky, které malým kamarádům pomohou, když budou chtít svého deváťáka navštívit. Při jejich prvním velkém seznamování si s dětmi povídali nejen o tom, co mají společného, ale také si společně slíbili, že spolu už brzy podniknou první společnou aktivitu - pouštění draků. Jednoho takového pro ně měli připraveného a myslím, že tím prvňáčky mile překvapili a zároveň hezky naladili na další společně strávené chvíle. Krásný pocit z nově vznikajícího kamarádství mezi "velkými a malými" jsem neměla jen já. Úsměvy na tvářích žáků obou tříd toho byly jasným důkazem.