Jsme kamarádi

Jednoho dne se naši deváťáci rozhodli, že by chtěli být po boku prvňáčků nejen 1. září, tedy v jejich doposud nejslavnostnějším dni v životě, ale že se stanou jejich pomocníky a průvodci během jejich celého prvního školního roku. Od té doby se tento zvyk opakuje každým rokem - tento dlouhodobý projekt je pojmenovaný "Jsme kamarádi". Každý rok je spolupráce 1. a 9. třídy vždy jiná. Jednou pro ně vymysleli, vyrobili a vylepili po škole šipky, které malým kamarádům pomohou, když budou chtít svého deváťáka navštívit. Podruhé zase například společně vyráběli draky, které si následně dohormady pouštěli. Při jejich velkém seznamování si starší žáci s mladšími povídají o tom, co mají společného, jaké mají záliby, kde bydlí a spousty dalšího. Krásný pocit z nově vznikajících kamarádství mezi "velkými a malými" doplněný úsměvy na tvářích žáků obou tříd je vždy velmi inspirující nejen pro nás dospělé.

Pod textem si můžete prohlédnout několik fotogalerií z různých školních roků, jak takové přátelství může vypadat. Řazené jsou od nejnovějších po starší.

isic_logo

CELKEM:119057