Veselé zoubky (1.ročník)

Program Veselé zoubky opět proběhl v 1. třídě, letos 18. května 2022. Dva roky nám sebral covid, ale už se vše vrací do starých kolejí. Žáci se dozvěděli, kdy zoubky začínají růst, jaká je jejich funkce a jak se o ně starat, aby byly bez kazu. Zjistili, jak a hlavně proč mají navštěvovat zubního lékaře. Na interaktivní tabuli hravou formou odpověděli na otázky, doplnili křížovky, doplňovačky. Na závěr jsme si pustli krátký film o Hurvínkovi - Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Za odměnu všichni dostali dárkovou taštičku, ve které byl zubní kartáček, zubní pasta, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů. Myslím si, že žáci načerpali mnoho užitečných informací, které je budou vést k tomu, se o své zoubky dobře starat.

Mgr. Irena Hamouzová

Datum vložení: 23. 5. 2022 8:28