Ukliďme Česko + Den Země (4.-9.ročník)

Report z akcí + výsledková tabulka + šifra + fotografie

Ještě před samotným Dnem Země se žáci naší školy zapojili do celostátní výzvy "Ukliďme Česko". Oblast Liběšic si rozdělili na jednotlivé sekce a ty následně uklidili. To, že jsme se vrátili s plnými pytli odpadků a nepořádku nás ani tak nepřekvapilo, ovšem existence černých skládek, navíc v době sběrných dvorů, prostě nechápeme... Děkujeme obci Liběšice za odvoz plných pytlů s odpadky. Fotografie z uklidu najdete ve Fotogalerii dole.

Po dvouleté pauze jsme mohli konečně 22. dubna 2022 uspořádat Den Země. Ekotým na přípravách tohoto dne pracoval 2 měsíce. Nejprve celá škola od 8.00 do 9.00 sbírala odpadky v obci pod záštitou dobrovolné úklidové akce "Ukliďme Česko". Poté si 1. – 3. třída připravila svůj vlastní program, neboť trasa Dne země by byla malé děti moc dlouhá. Pro 4. – 9. třídu si Ekotým připravil terénní stezku plnou úkolů, které byly na téma JÍDLO (potraviny).

1. stanoviště = bylinky – přiřadit obrázky bylinek k jejich charakteristikám

2. stanoviště = cizí jazyky – sestavit řady pojmů (ovoce, zelenina) v českém, německém, ruském a španělském jazyce

3. stanoviště = hmat – pomocí hmatu poznat 8 druhů ovoce a zeleniny

4. stanoviště = ovoce – přiřadit obrázky a názvy tropického ovoce

5. stanoviště = voda – běh svázané dvojice a naplnění odměrného válce (vodou) pomocí proděravělého kelímku

6. stanoviště = koření – pomocí čichu rozlišit 10 druhů koření

7. stanoviště = pokrmy – během krátkého časového úseku si zapamatovat co nejvíce názvů pokrmů skrytých ve vyznačeném území

8. stanoviště = ochutnávka – 2 dobrovolníci z každého týmu pomocí svých chuťových buněk rozlišit 8 druhů potravin

Po maximálním úsilí všech týmů se na 3. místě umístil tým č. 9, na 2. místě tým č. 8 a na 1. místě tým č. 4. Tyto tři týmy vyhrály sladkou odměnu. Výherní tým + Ekotým pojedou za odměnu do aquaparku v Děčíně! Rozpisy týmů a šifru i její řešení najdete ve Fotogalerii.

Mgr. Václava Militká

Datum vložení: 26. 4. 2022 9:21