Šmicerův pohár Verneřice

Report z akce + fotogalerie

Dne 18. května 2022 uspořádala základní škola ve Verneřicích tradiční fotbalové klání "Šmicer cup". Spolu s našimi chlapci a dívkou z druhého stupně se zúčastnili také hráči základních škol z Horní Police, Benešova nad Ploučnicí, Kravař a domácí Verneřice. Hrálo se na body systémem každý s každým. V prvním zápase jsme změřili naše síly s týmem z Kravař a po relativně vyrovnaném utkání jsme zvítězili bodýlkem Marka Eflera 1:0. Dalším soupeřem byl tým Horní Police, jemuž jsme podlehli 0:2, nutno říci, že pomezní rozhodčí nás poškodil neuznáním jedné branky v domění, že šlo o off-side. My kluci s Liběšic se nehádáme a víme svoje. Aktivitu jsme proto soustředili do třetího utkání s místními hráči. A to se nám vyplatilo, neboť čtyřbrankovou prohru Verneřic nelze nazvat jinak, než debaklem před zraky velkého Vladimíra, který bedlivě sledoval celý turnaj. Nakonec jsme se utkali s týmem Benešova nad Ploučnicí, který jsme porazili 2:0 a tím jsme si zajistili radost a věčnou slávu v podobě krásného stříbrného místa. Svůj díl na tom nesou i trenéři pan Božík s panem Krupičkou! Trofej a medaile hráči přebírali z rukou Vladimíra Šmicera, někdejšího vítěze poháru UEFA, jehož jméno nese tato příjemná sportovní akce. Jakub Hambálek byl navíc oceněn jako nejlepší střelec turnaje. Kluci a holko, děkujem!! P.S.: Ta holka je Verča Hamouzová ze sedmičky, a je to skvělá brankářka!!!

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 19. 5. 2022 14:05