Projektový den mimo školu - Včelí farma (6.ročník)

logo_EU_MSMTVe čtvrtek 19. 5. 2022 jsem s žáky 6. třídy zrealizovala projekt mimo školu na téma VČELY. Žáci se celé dopoledne zabývali tímto tématem a objevovali nové informace týkající se včelstva, včelích tanečků, včelích produktů atd. Kdo nám s tímto tématem pomohl? Odbornicí, která se nám věnovala, byla  včelařka a apiterapeutka Bc. Andrea Novotná, která vlastní VČELÍ FARMU v Dubičné. Její vyprávění o životě včel bylo velmi zajímavé. Na živo jsme si prohlédli různé druhy úlů (Warré, Klát, Medná kráva, Medná koza, nástavkový úl, úl ležan...) ve včelařských oblecích. Šesťáci se nemohli dočkat, až budou blízko včel a budou mít na ruce trubce :) Dále si nakoupili velké množství výrobků s medem. Zároveň jsme si vyrobili 2 kusy svíček z včelího vosku, které jsme si na památku odvezli domů. A jak jsme se s včelí farmou rozloučili? Na konci naší návštěvy se ozval velký bzukot, protože z úlu vylétl včelí roj.

Mgr. Václava Militká

Datum vložení: 23. 5. 2022 8:21