Markvart Cup Litoměřice

V úterý  3. května 2022 nastoupili naši fotbaloví žáci na turnaji v minikopané. Tradiční Markvart cup přivítal 12 týmů litoměřického okresu na hřišti Základní školy U Stadionu. Hrálo se na malém hřišti v hracím čase 2x 10 minut. Naši reprezentanti v sestavě Krupička, Nepovím T., Martinovitz V., Rajman M., Hambálek, Efler, Kazda, Šubrt, Božík a Hrabák, se utkali v základní skupině s litoměřickými manšafty ZŠ Havlíčkova a domácím ZŠ U Stadionu. V prvém případě vyvíjeli naší hráči po celou dobu tlak na soupeře, měli více ze hry a prakticky nenechali protihráče u míče. Bohužel ke konci hrací doby dostali nešťastný gól a utkání tak prohráli. S druhým soupeřem skupiny bylo pro postup ze skupiny potřeba zvítězit. Lehká deprivace po první prohře a evidentně těžší soupeř nebyly dobrými průvodci našich borců. Kluci se uchylovali spíše k obraně, hráli jako svázaní. Bodem zlomu byl však nenadálý příjezd jejich kauče, pana Hambálka, který okamžitě zasáhl. Jednoznačnými hlasitými pokyny instruoval hráče, kteří trenérovy rady poslechli. Tím došlo k zásadnímu zvratu v utkání - naši reprezentanti vstřelili dvě branky, porazili soupeře a způsobili mu ostudu na domácím hřišti, a postoupili tak ze skupiny do čtvrtfinále. Zde se již nepovedlo přehrát těžkého soupeře, ale i tak z toho bylo krásné 5. místo! Hoši děkujem!

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 10. 5. 2022 15:14