Tvoření, vyrábění, pečení (2.ročník)

Tvoříme, vyrábíme, pečeme, vaříme a moc nás to baví! V týdnu od 27. února 2023 do 3. března 2023 jsme se pustili do tvoření. Žáci si vyzkoušeli mnoho zajímavých činností.

Týden začal seznámením se s přírodninami, ze kterých se vyrábí suroviny potřebné pro výrobu různých produktů.

V úterý jsme navštívili naše nové, perfektně vybavené dílny a zde řezali pilkou větve na plátky, které jsme využili jako podstavce pro sovičky. Dalo nám to zabrat, ale nikdo to nevzdal.

Ve středu nás čekala velice zajímavá práce. Výroba ručního papíru. Jeho struktura a barva nám připomínala staré mapy k pokladům.  A tak se z nás stali kartografové a každý si takovou krásnou mapu namaloval.

Ve čtvrtek nás navštívila maminka Stelinky Hájkové, seznámila žáky s obilninami a různými surovinami, které se z nich vyrábí (müsli, ovesné vločky, druhy mouky...). Pak si každý pod jejím vedením upekl vynikající dalamánek. Jejich vůně se linula celou školou a musíme říct, že jejich následné ochutnávání bylo odměnou za dobře provedenou práci. I rodiče doma mohli ochutnat. Tímto i paní Hájkové moc děkujeme za milou návštěvu, která nás velice potěšila.

V pátek jsme opět navštívili kuchyňku a tentokrát jsme vyráběli úžasný sýr z čerstvého mléka podle receptu od naší paní asistentky Magdy. Sýr nám velice připomínal mozzarellu a k mému překvapení všichni žáci s radostí ochutnali. Sýr tak rychle zmizel, že jsme nestíhali sni fotit :)

A na závěr nesměla chybět sladká tečka za odměnu. Úžasný vanilkový pudink s piškoty a čokoládou. Co víc dodat, bylo to super. Žáci jsou moc šikovní, jak je vidět ve fotogalerii.

Mgr. Irena Hamouzová

Datum vložení: 8. 3. 2023 10:06