Finanční gramotnost (9.ročník)

V pondělí 30. ledna 2023 proběhla v naší škole přednáška na téma Finanční gramotnost. Přednášky se zúčastnili žáci 9. třídy. Přednášející byla paní Ing. Zůnová, která přijela z litoměřické banky Moneta Bank. Přednáška trvala dvě vyučovací hodiny od 8 hodin do 10 hodin. Žáci si zopakovali základní pojmy z oblasti finanční gramotnosti a získali rozšiřující informace z bankovnictví. Diskutovalo se na téma kapesné, rodinný a státní rozpočet, příjmy, výdaje, investice, úroková sazba a jiné.

Přednáška byla v souladu s tematickým plánem v předmětu Výchova k občanství. V současné době totiž 9. třída probírá pojmy z finanční gramotnosti, a tak byla beseda na snadě. Je velmi důležité, aby si žáci uměli poradit v budoucnosti v oblasti vlastních financí a nespadli do dluhové pasti.

Mgr. Klára Kuldová

Datum vložení: 5. 2. 2023 18:41