Běh po úštěckých schodech

Report z akce + fotografie +diplomy

V pátek 16. září 2022 se po dlouhých třech letech odmlky uskutečnil tradiční „Běh po úštěckých schodech“. Tento závod se odehrává v kulisách historického centra městečka Úštěk, jež svou výraznou výškovou členitostí, podtrženou názvem akce, slibuje běžcům především vyčerpávající zážitky. Schody jsou na svém místě věky a nedají nikomu nic zadarmo!

Před úšteckým kulturním stánkem, kde je situováno zázemí akce a také start a cíl závodu, se v pátek sjelo na 350 závodníků z okolních základních a mateřských škol, aby změřili své síly na několika různých trasách, dle příslušné kategorie.

Z naší základní školy se na start postavilo celkem 12 skvělých závodníků a ve velké konkurenci běžců můžeme mluvit o obrovském úspěchu. V kategorii mladších žákyň získala na trati 600 metrů zlatou medaili Terka Eflerová. V kategorii starších žáků vybojoval bronzovou medaili na trase 1300 metrů Maksim Havrylko. V kategorii starších žákyň se na stupních vítězů radovala dvě naše děvčata a to Elena Lekavá skvělým bronzem a vynikající Lucka Albrechtová ověnčena zlatem na místě nejvyšším!

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci naší školy!

Mgr. jiří Wolf, Bc. Jarmila Sedláková

Datum vložení: 19. 9. 2022 9:00