Sovičky v září

Report z měsíce + fotografie

V září jsme se sešli v nové třídě. Celým měsícem září nás provázela dobrá nálada a slunečné počasí. Do mateřské školy nastoupili noví kamarádi, kterým jsme se snažili zpříjemnit pobyt přípravou různých aktivit, ať už v prostorách školky, na zahradě, či vycházkou do přírody, a tím jim pomoct lépe zvládat odloučení od rodiny. Začínáme spolu zpívat, cvičit, scházet se ráno v kruhu na pozdravení, povídání si o počasí, motivaci k dalším činnostem. Snažíme se se vším novým seznamovat prožitkem a hrou, protože jen to, co sám zkusím, zažiji a poznám, si také zapamatuji. Naše témata byla moji kamarádi, ovoce, zelenina. Tvoříme, připravovali jsme ovocné špízy, mufiny na oslavu narozenin (DEN PRO), z mrkve a jablíček jsme si udělali salát. K tomu, aby nám bylo spolu dobře, jsme se seznámili s pravidly, která dodržujeme. Procvičujeme jemnou motoriku, grafomotoriku, ale pomocí různých hudebně pohybových chvilek i hrubou motoriku a zatím nám všechno jde.  Děti rády pobývají na školní zahradě, kde sbírají bylinky a připravují z nich různé lektvary. Nepohrdnou ani školním hřištěm, která vybízí nejen k pohybovým aktivitám, ale i k tvůrčím činnostem.

Těšíme se na další měsíc a nové společné zážitky.

Jana Žišková, Bc. Renáta Šindelářová

Datum vložení: 5. 10. 2022 9:16