Ekodivadlo: O jabloních a sadaři

logo_EU_MSMTDne 26. září 2022 nás navštívilo v rámci projektového dnu OP VVV Šablony III. Ekodivadlo s pohádkou ,,O jabloních a sadaři". Hned po svačině pan Mgr. Christian Krček kreativně ztvárnil environmentální pohádku o skřítkovi, který měl takovou chuť na jablka, že se rozhodl stát zahradníkem, ale neměl to lehké. Jabloň totiž trápila žravá housenka, chybějící ženich, ale také velká žízeň. Pohádka u dětí měla velký úspěch a pokračující vzdělávací aktivity také. Po pohádce si děti vyzkoušely loupat jablka různých odrůd včetně jejich ochutnávek, ale také společné drcení a moštování jablíček. Při moštování jsme si zazpívali několik písniček a ve finále ochutnali a vypili náš slaďoučký mošt. Děti i my jsme si dopoledne neskutečně užili, a protože na nás celý týden čekají hrátky s jablíčky, v rámci center aktivit domácnost si vyzkoušíme ještě třeba usušit křížaly nebo upéct jablečný závin.

Bc. Renáta Šindelářová

Datum vložení: 27. 9. 2022 8:25