Slavnostní otevření polytechnické učebny

Report z akce + fotografie (nejen ze slavnostního otevření, ale i porovnání původního stavu se současným)

logo_EU_MMRV úterý 25. října 2022 se od 16h pro širokou veřejnost otevřely dveře "nové" polytechnické učebny. Uvozovky jsou zejména proto, že učebna už je po rekonstrukci téměř 2 roky a jeden rok se v ní už učí, nicméně nikdo kromě žáků a učitelů jí ještě neviděl. Dlouhé covidové období nám znemožnilo se s učebnou pochlubit. Součástí dotačního titulu byla také modernizace PC učebnyvýstavba bezbariérového vstupu u mateřské školy, to vše za 3 825 805,51 Kč. Přitom spoluúčast byla "pouze" 191 290,28 Kč. Více detailů zde

Když k těmto obrovským cifrám připočtu nádherné prostředí učebny, které neslouží jen pro pracovní činnosti, ale také jako zázemí pro řadu kroužků, připadá mi až neuvěřitelné, že to vlastně v Liběšicích nikoho nezajímá... Na moderní prostory se přišlo podívat asi 5 rodičů, ze zaměstnanců obce a zastupitelstva obce přišel jeden člověk (ten nám tedy jako jediný "pomohl" přestřihnou slavnostně pásku), dále dorazil bývalý kantor působící ve starých školních dílnách, zástupce firmy, pod jejíž taktovkou probíhala modernizace PC učebny, a školní psycholožka, která u nás teprve bude pracovat. Učitelů a žáků v připravených dílničkách pro rodiče bylo dost, rozhodně více, než těch, pro které jsme vše připravovali. Předpokládám, že kdybychom pořádali seminář "kritika školy", byla by fronta až na hlavní silnici. I tak jsme si to ale společně užili, končili jsme až po půl sedmé. Apropo tousty s celerovo-krabí pomazánkou a sladké mrkvousy jsme likvidovali na kila :)

Mgr. Jan Táborský

Datum vložení: 26. 10. 2022 20:18