Pojízdná učebna 3D tisku (7.+8.ročník)

Report + fotografie

Ve středu 24. dubna 2024 jsme ve škole měli exkluzivní návštěvu... Ministerstvo průmyslu a obchodu vlastní speciální nákladní auto, ve kterém je pojízdná učebna 3D tisku. Měli jsme samozřejmě radost, když byly vybrány pouze 3 školy z Ústeckého kraje a my jsme byli mezi nimi! Žákům ze 7. a 8. ročníku byl představen program na jednoduchou tvorbu 3D modelů, který následně poslal vše na 3D tiskárnu. Žáci si modelovali vlastní klíčenky. Druhá část programu byla diskuse na téma budoucího povolání a uplatnění v praxi. Metoda, která byla využívána, nás zaujala a rozhodli jsme se, že jí od příštího roku budeme v rámci 7., 8. a 9. ročníku využívat. Auto s 3D tiskárnami samozřejmě nalákalo i další žáky, a tak byl dojednán bonus a návštěvu nakonec absolvovali i žáci 6. a 9. ročníku.

Akce to byla skvělá, plná moderních technologií, nakonec si to užil celý 2. stupeň. Děkujeme Ministerstvu průmyslu a obchodu za návštěvu a za vytisklé klíčenky!

Jan Táborský

Datum vložení: 25. 4. 2024 8:00