Neviditelná ruka trhu + Pohodlně se usaďte (9.ročník)

Report + fotografie

logo_OPJAKVe středu 27. března 2024 se žáci 9. ročníku zúčastnili EVVO simulačních her nazvaných „Neviditelná ruka trhu" a "Pohodlně se usaďte". Hry trvaly celkem 4 vyučovací hodiny.

Projekt byl financován z OP JAK – Projektový den ve výuce a hry vedl Mgr. Tomáš Brabenec, který pracuje jako volnočasový pedagog.

1. části her se z žáků stávají obchodníci, podnikatelé nebo majitelé firem fiktivního globálního trhu, ve kterém se snaží vydělat peníze ze svého podnikání.

Ve 2. části projektu žáci porovnávali rozmístění světové populace v jednotlivých světadílech a diskutovali o rozdělení světového bohatství v rámci světa.

Žáci získali nové informace z oblasti světového trhu, poznatky z podnikání (finanční gramotnost) a seznámili se blíže se světovým obyvatelstvem a jeho dopadem na zeměkouli – globální problémy světa. Žáci pracovali samostatně, ale spolupracovali i ve skupinkách pod vedením zkušeného pedagoga. Projektový den si perfektně užili!

Mgr. Klára Kuldová

Datum vložení: 1. 4. 2024 19:35