zatím

Naše škola se během školního roku 2013/2014 zapojila do projektu "Naše virtuální škola". Žáci 6. - 9. ročníku měli možnost být součástí skupiny skládající se ze 14 škol Ústeckého kraje. Tato skupina se pomocí volnočasových aktivit věnovala tématu multimédií, školního rozhlasu, střihu videa, tvorbě fotografií apod. Naši žáci utvořili 15 člennou aktivní skupinu, která své výsledky prezentovala na speciálních webových stránkách určených přímo pro tento projekt. Rodiče tak mohli sledovat aktuální pracovní úkoly a jejich výsledky. Projekt byl také dobře medializovaný a měl podporu v řadě regionálních mediích nebo kabelové TV. Příkladem medializace mohou být tyto starší tiskové zprávy:

31. prosince 2013 skončil projekt Naše virtuální škola

V tento den jsme se zúčastněnými žáky byli v Děčině v kině Sněžník. Tady proběhlo závěrečné vyhodnocení celého projektu, který trval 1 rok. Za tu dobu se žáci naučili základy práce s kamerou, fotoaparátem nebo diktafonem a zároveň pronikli do tajů střihu video reportáží. Níže uvedené odkazy jsou tomu důkazem. Fotografie ze závěrečného programu jsou ve fotogalerii.

VÝSTUPY PROJEKTU NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA:

1. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své první video, jedná se o sestřih záběrů, propagujících naší školu. Vidět ho můžete na webovkách virtuální školy, anebo přímo na portále YouTube dole.

2. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své druhé video, jedná se o sestřih záběrů ze zápisu do MŠ.

3. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své třetí video, jedná se o sestřih záběrů z ekoakce Den Země.

4. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své čtvrté video, jedná se o sestřih záběrů z akce Čarodějnice 2013.

5. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své páté video, jedná se o dokument o preparátorovi Michalovi Fišerovi.

6. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své šesté video, jedná se o dokument z akce Hry bez hranic.

7. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své sedmé video, jedná se o dokument z vyhlášení vítězných týmů projektu Naše virtuální škola z kina v Děčíně.

8. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své osmé video, jedná se o dokument z lyžařského výcviku na začátku roku 2014 na Klínovci.

9. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své deváté video, jedná se o dokument z ekologicky zaměřené akce Den Země (jaro 2014).

10. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své desáté video, jedná se o dokument z dopravně-bezpečnostní akce Sluníčko nebo mráček ve spolupráci s Policíí ČR a organizací BESIP.

11. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své jedenácté video, jedná se o dokument z nahrávání školní hymny ve šk. roce 2013/2014. Její ekologické zaměření jasně profiluje zaměření naší školy.

12. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své dvanácté video, jedná se o dokument z akce SOS Den, kde se žáci setkali se všemi složkami integrovaného záchranného systému.

13. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své třinácté video, jedná se o sestřih záběrů z akce Noc kostelů, kde jsme uspořádali výstavu v místním kostele a doplnili ji o pár recitací a zpívaných písní.

14. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své čtrnácté video, jedná se o sestřih záběrů z akce Čarodějnice 2016.

15. Žáci týmu virtuální školy vytvořili své patnácté video, jedná se o sestřih záběrů z akce Den Země. Sbíraly se plasty, sázely stromy a prořezávaly se náletové dřeviny.