Projektový den mimo školu - Podkrušnohorské muzeum Most (8+9.ročník)

Report z akce + fotografie + video (dole pod fotogalerií)

logo_EU_MSMTV pátek 10. června 2022 jsme se s žáky 8. a 9. třídy vydali objevovat zajímavosti PODKRUŠNOHORSKÉHO TECHNICKÉHO MUZEA MOST. Návštěva tohoto muzea byla umožněna díky realizaci OP VVV Šablony III, tzv. Projektu mimo školu. Co jsme se dozvěděli o životě horníků, kteří těžili hnědé uhlí v dolu s názvem Julius III.? Práce byla velmi těžká, špinavá, ale zajímavá. Prošli jsme si šatny horníků, koupelnu, lampovnu. Ohromila nás velikost těžebního parního stroje, díky kterému se horníci dostávali do podzemí a ven. Prohlédli jsme si simulované štoly a projeli se v důlní drážce. Zjistili jsme, jakým způsobem pracovali důlní záchranáři. Dále jsme byli seznámeni s důlními neštěstími, ke kterým došlo v minulosti. Také jsme si mohli prohlédnout vystavenou techniku a obdivovat sílu strojů, které byly v podzemí využívány. Všem můžeme návštěvu muzea vřele doporučit!

Mgr. Václava Militká

dopravnik.MOV