Projekt "Evropské země" (5.ročník)

V páté třídě jsme v programu Začít spolu zvyklí prezentovat svou práci před třídou, svými spolužáky. Ale tento projekt děti natolik zaujal, že jsme s ním museli ven :)

2-4 členné týmy si děti vybraly samy. Zemi, o které se chtějí dozvědět více, také. Podle instrukcí pracovali 2 hodiny denně 5 dní. Měli k dispozici počítače, knihy, výtvarný materiál a kuchyňku.  Hlavní důraz byl kladen na práci s textem, vyhledávání informací, čtení s porozuměním, kritické myšlení. Mezi úkoly bylo postavit model stavby typické pro danou zemi, uvařit národní jídlo, najít písničku místní skupiny, která má co možná největší počet zhlédnutí na youtube, najít národní hymnu, ... Jak to v životě chodí, čelili i překážkám a museli se přizpůsobit, když někdo z týmu chyběl anebo naopak se někdo přidal. Když bylo hotovo, pozvali jsme rodiče, třeťáky a pana ředitele a seznámili jsme je postupně s Velkou Británií, Francií, Itálií, Islandem, Norskem a Slovenskem. Prezentace trvala přes hodinu a myslím, že všichni odcházeli spokojení. Dozvěděli jsme se několik zajímavostí, "projeli" jsme se po Evropě a ochutnali jsme opravdu vydařená jídla. Děti dokázaly, že umí být zodpovědné, pracovité, zapálené a samostatné a zkusily si mluvit před více lidmi. A tak si posílily sebedůvěru a získaly cennou zkušenost. Vždyť prezentovat svou práci není hračka ani pro leckterého dospěláka. Musím říct, že mě svými ukázkami tak navnadily! Hned bych jela...třeba... na Island! :)

Mgr. Klára Janošová

Datum vložení: 30. 5. 2022 18:04