ZOO Liberec (1.+9.ročník)

V úterý 11. října 2022 vyrazili žáci 1. a 9. třídy do ZOO Liberec. Našim cílem bylo sblížení s prvňáčky a pokračování dlouhodobého projektu "Jsme kamarádi" (více o projektu zde). Jak se výlet zadařil?

Pro prvňáky jsme se stali tetami a strýci :) Neustále jsme museli mít oči na stopkách, protože mnozí žáci první třídy jsou velice hyperaktivní. Stačil okamžik nepozornosti a děti se vydaly na průzkum ZOO samy... Přítomný pedagogický dozor (Militká, Nedomová, Müllerová) se bavil tím, jak byli deváťáci "vyřízení" z hlídání jednoho či dvou prvňáčků a vůbec, ale vůbec nechápali, že učitelka jich má ve třídě 20 či více a je na to sama :)

Největším zážitkem pro prvňáky byl automat s pamětními mincemi. Samozřejmě je nejvíce zaujal bílý tygr, který je symbolem pro město Liberec. Výlet pro ně byl tak náročný, že někteří usnuli již cestou zpět do školy a někteří usnuli po návratu domů...

Mgr. Václava MIlitká společně s žáky 9. ročníku

Datum vložení: 12. 10. 2022 18:19