Vzpoura úrazům

Report z akce + fotografie + video medailonek ambasadora

Dne 4. října 2021 jsme na škole uvítali jednoho z ambasadorů projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Honzu Krauskopfa. Na první pohled se od nás všech lišil - přijel totiž na invalidním vozíku. Jeho životní příběh a poutavé vyprávění o nehodě na motorce přikoval všechny žáky k židlím. Naprostou upřímností zboural všechny bariéry a zůstal u nás neplánovaně dokonce o 2 hodiny navíc... Jeho povídání  složené z nepříjemných vzpomínek na nehodu, ale i malé lekce anatomie a funkčností lidského těla, pozitivních myšlenek na budoucnost či obrovského varování, jak blízko je každý z nás k životní tragédii, tak mohly slyšet dvě třídy navíc oproti původnímu plánu. Povedlo se, každého, kdo byl přítomný, příběh zasáhl. Otázkou zůstává, jak dlouho budeme schopní vnímat tento vztyčený prst, protože jak říkal Honza - tragédie je za pár vteřin, ale následky si nesete celý život.

Jan Táborský

Datum vložení: 5. 10. 2021 17:15