Turnaj o pohár předsedy Ústeckého KFS (okresní kolo)

Minulé úterý, 18. října 2022, se konala první, postupová část krajského turnaje základních škol ve fotbale. Ve skupině nám byla nalosována družstva základních školy z Polep, litoměřických škol Havlíčkova a Na Valech.

V roli kouče našeho mužstva debutoval Tadeáš Nepovím, jeho asistentem byl Kryštof Nepovím – oba, jako členové roudnického klubu, hrajícího vyšší fotbalovou soutěž, nemohou v tomto turnaji, podle pravidel obléci liběšický reprezentační dres. Své role se však zhostili výborně – Tadeášova jasná strategie oslavila úspěch již při prvním zápase proti hráčům ZŠ Polepy, kteří sklesle opouštěli hřiště po výprasku 8:0. Naši hráči se na  tomto slabším soupeři rozcvičili, zůstali však soustředěni.

Druhým a nejtěžším soupeřem bylo mužstvo ZŠ Havlíčkova. Jeho hráči, průměrně o půl hlavy vyšší než naši borci působili fotbalově zkušeně. „Dovolujte si ně!“ – to byla slova manažera našeho týmu Wolfa, kterými učitel posiloval své svěřence. Kouč Nepovím vsadil na silnou obranu, v níž svůj důraz uplatnili zejména Krupička, Jaroš a Martinovitz, a díky nimž jsme první polovinu utkání strávili většinu času na hřišti protihráče. Důležitou roli sehrávala technická ekvilibristika  Jakuba Hambálka, který úspěšně pronikal soupeřovou obranou a připravoval zakončení pro Havrylka. Frustrovaný soupeř se tak musel dříve nebo později uchýlit k faulu. Rugbyovou skládkou poslal k zemi Marka Eflera a rozhodčí pískal pokutový kop. K němu se sebevědomě postavil zkušený Jakub Hambálek, který penaltu bez problému proměnil. Stav 1:0 ubránili naši hráči až do konce a tak nám svitla postupová naděje.

Posledním utkáním s hráči ZŠ Na Valech jsme si už jen spravovali herní chuť. Morální stabilita týmu dovolovala kouči Nepovímovi provádět všemožně experimenty v sestavě i na hřišti a tak si mohli zahrát všichni naši borci na různých postech. Většina hry patřila nám a nedovolili jsme soupeři téměř žádnou akci. S výsledkem 4:0 a postupem do finálové skupiny jsme spokojeně odcházeli z hřiště.

Dalším oceněným se stal liběšický Marek Efler jako nejlepší střelec turnaje. Zároveň jsme, díky gólmance Veronice Hamouzové, udrželi čisté konto. Finálová skupina se bude hrát 1. 11. 2022 opět v Lovosicích.

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 25. 10. 2022 8:00