Tříkrálová sbírka

Letos poprvé jsme se zapojili do charitativní akce Tříkrálová sbírka. 11. ledna 2023 vyrazili Kašpar (Filip Krupička), Melichar (Ondra Šubrt) a Baltazar (Tadeáš Nepovím) mezi liběšický lid, sic bez zlata, myrhy a kadidla, ale o to s větším nasazením, a vybírali na charitatní sbírku. Tato tradice je prošpikována celými Čechami a například  v roce 2020 vynesla přes 130 miliónů korun. Za celou existenci sbírky se v ČR vybralo přes 1,5 miliardy, a to už je slušná pomoc. Jako vždy jdou vybrané peníze na zdravotní a sociální služby potřebným.

Se svou říkankou "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka. Z daleka je cesta naše, do Betléma mysl naše. Co ty černej, stojíš vzadu, vystrkuješ na nás bradu" navštívili samozřejmě i celou školu. Vybranou částku můžete nalézt v Zápisu o otevření pokladničky.

Naši tři králové se objevili v novinách (254.87 kB)elektronické verzi Litoměřického deníku

PS: PRO TY, CO VĚDÍ: Paní Tereze Navrátil Šimonové vzkazujeme, ať svou petici dopraví i k nám do školy, děti v MŠ potřebují cvičný materiál pro nácvik jemné motoriky při stříhání.

tri_kralove

zapis_otevreni_pokladnicky