Recitační soutěž

Ve středu 1. února 2023 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Účast žáků byla vysoká, uměním přednesu nás potěšilo celkem 31 žáků! Pětičlenná porota (do poroty zasedla i naše bývalá žákyně Ála Hrabáková, která se na poli literární kritiky pohybuje dokonce už na profesionální úrovni) ohodnotila výkony mladých recitátorů takto:

V kategorii první třídy padlo jablko přímo pod strom vítězstvím Elišky Trnkové, druhé místo patřilo Tobiáši Kratochvílovi a na třetím místě stanula Ellen Blažková. Blahopřejeme! Kategorii druhé a třetí třídy jasně ovládla Anička Mlejnková, druhé místo získala Stela Hájková a hned za ní, a na třetím místě, zabodovala Ela Dvořáková. Gratulujeme! První stupeň uzavřela kategorie čtvrté a páté třídy, v níž dominovali pánové Tonda Mlejnek na prvním a Tom Zaťko na druhém místě – jejich dobře posazené a zvučné chlapecké hlasy projasnily třídu plnou zvědavých diváků! Bronzová příčka patří Aničce Trnkové – u Trnků i Mlejnků se ten den jistě slavilo do brzkých ranních hodin! Skvělá práce!

Porota ani diváci si nemohli nepovšimnout pozoruhodného výkonu Dominika Matouška, našeho žáka v domácím vzdělávání, který přednesl svou vlastní báseň o Minecraftu, a proto jeho nevšední počin ohodnotila zvláštní Cenou poroty. Díky!

Po krátké přestávce a vyhodnocení prvního stupně rozehrála své umění druhá liga starších žáků. Zúčastnilo se celkem 6 žáků ve dvou kategoriích. U starších dětí je recitační projev už poněkud vyzrálejší, expresivní, což divákům i porotě přineslo mnoho silných okamžiků! Zvláště Erbenova Polednice, recitovaná hned dvakrát (Eflerová, Křížová), vnesla téměř závan strachu! Dopadlo to takhle: V kategorii 6. a 7. třída na prvním místě Irča Křížová, na druhém Terka Eflerová, třetí bral Lukáš Procházka. V kategorii 8. a 9. třída na prvním Elena Lekavá, druhé místo obsadila Verča Kuchařová a pro třetí místo se prorecitoval Filip Krupička. Krásné!

Děkujeme všem žákům za jejich snahu a účast a vyzýváme i ostatní, aby se umění přednesu věnovali dál. Poezie povznáší! Nejlepší z žáků postupují dále do okresního kola.

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 2. 2. 2023 11:49