Projektový den mimo školu - Včelí farma (7.ročník)

logo_EU_MSMTVe středu 4. dubna 2022 jsem s žáky 7. třídy zrealizovala Projektový den mimo školu (z OP VVV Šablony III.) na téma VČELY. Žáci se celé dopoledne zabývali tímto tématem a objevovali nové informace týkající se včelstva, včelích tanečků, včelích produktů atd. Kdo nám s tímto tématem pomohl? Odbornicí, která se nám věnovala, byla  včelařka a apiterapeutka Bc. Andrea Novotná, která vlastní VČELÍ FARMU v Dubičné. Její vyprávění o životě včel bylo velmi zajímavé. Na živo jsme si prohlédli různé druhy úlů (Warré, Klát, Medná kráva, Medná koza, nástavkový úl, úl ležan) ve včelařských oblecích. Na začátku projektu mělo z návštěvy včelstev několik žáků velké obavy, ale nakonec svůj strach překonali (až na jednoho žáka) a mají za sebou netradiční zážitek. Zároveň jsme si vyrobili 2 kusy svíček z včelího vosku, které jsme si na památku odvezli domů.

Mgr. Václava Militká

Datum vložení: 9. 5. 2022 8:00