Mladý chemik (soutěž Lovosice)

V úterý 13. prosince 2022 se tři žáci deváté třídy (Marek Efler, Matyáš Kazda, Valerie Zaťková) zúčastnili krajského kola soutěže MLADÝ CHEMIK. Tomuto kolu předcházelo kolo školní, kterého se ještě zúčastnily Lucka Albrechtová a Veronika Kuchařová.

Celé dopoledne jsme strávili na Střední odborné škole technické a zahradnické v Lovosicích. Nejprve deváťáci napsali hodinový test ze znalostí učiva chemie, poté si pro ně organizátoři připravili několik aktivit s chemickou tématikou (kvízy, hry, chemického detektiva…). Největší zájem byl o návštěvu laboratoře, ve které si studenti čtvrtého ročníku SŠ připravili zajímavé pokusy.

Děkuji třem statečným, že se chemické soutěže zúčastnili.

Výsledky soutěže:

Krajského kola v Lovosicích se zúčastnilo 128 soutěžících. Maximální počet bodů byl 100.

Žák na 1. místě získal 83b a žák na posledním místě získal 10b.

Umístění našich žáků:

Matyáš Kazda = 34b (72. místo)

Valerie Zaťková = 33b (76. místo)

Marek Efler = 21b (115. místo)

Mgr. Václava Militká

Datum vložení: 22. 12. 2022 8:00