Lesní podnik (6.ročník)

logo_EU_MSMTV pondělí 24. října 2022 jsme pro žáky 6. třídy zajistili EVVO simulační hru „LESNÍ PODNIK“. Celé čtyři vyučovací hodiny byly věnovány tomuto projektu financovanému z OP VVV Šablony III. – Projektový den ve výuce. Hru vedl zkušený volnočasový pedagog Mgr. Tomáš Brabenec. A o co šlo?

Žáci se stali fiktivními lesními hospodáři, kteří musí hospodařit s majetkem lesního podniku a jsou schopní finančně zvládnout nákup a obnovu lesa, který je poničen různými vlivy (zvěř, klimatické podmínky…).

Bylo nutné oplocovat rok staré stromy, starší stromy smrků chránit před kůrovcem. Museli si uvědomit, které stromu mohou vysadit na horách a které v nížinách.

Hra pro žáky šesté třídy byla náročná. Někteří měli problém s četnými výpočty, ale nakonec vše zvládli a jejich podniky vydělali několik miliónů za prodej správně vypěstovaných stromů ;)

Mgr. Václava Militká

Datum vložení: 26. 10. 2022 19:32