DOVOLENÁ EKONOMKY ŠKOLY: 2.8. - 9.8.2024, 18.10 - 25.10.2024

Fotbalový turnaj Roudnice nad Labem

Report + fotografie

V úterý 24. října 2023 se šestnáctičlenná reprezentace žáků 2. stupně rozjela na fotbalový turnaj do Roudnice nad Labem. Dopravu zajistila obec Liběšice svými dvěma dodávkami – děkujeme paní starostce i spolehlivým řidičům!

Hráčská sestava se přirozeně oproti minulým sezónám značně proměnila. Úspěšná garnitura fotbalově zkušených deváťáků odrostla a přichází nové kádry, jímž je třeba věnovat stejnou pozornost právě proto, že své zkušenosti, i ty sportovní, teprve získávají.  To je třeba podpořit – například účastí na soutěžích a turnajích, jako byl právě tento. A to i za cenu umístění na nižších nežli pódiových příčkách.

Náš tým tvořili jak výkonnostní fotbalisté (Honza a Pepa Hambálkovi, Petr Holub, bratři Rajmanovi, Verča Hamouzová a Lukáš Jaroš, Maksim Havrylko a Ondra Černý), tak také žáci, kteří fotbal nehrají vůbec, nebo se dokonce nevěnují žádnému výkonnostnímu sportu (Honza Bureš, Karel Morkes, Bart Tomášek, Séba Vavřík, Terka Eflerová). Mnozí z nich nemají ani kopačky – a každý, kdo někdy hrál fotbal na velkém trávníku (a k tomu mokrém!), ví, jak velikou nevýhodu to přináší! Tento technický nedostatek však hráči doháněli ohromným úsilím!

Pochválit je třeba všechny! Tým hráčů čekalo nelehkých pět utkání po 25ti minutách na velkém hřišti. Šlo o soupeře ze základních škol z Lovosic, Litoměřic - ZŠ Boženy Němcové a ZŠ Havlíčkovy, Horních Beřkovic a Mšených – Lázní. Naši hráči se nezalekli ani o hlavu vyšších soupeřů, a přestože jde o hráčsky nesourodý manšaft, podávali heroické výkony v útoku, osobních soubojích i obraně. Naši svatyni pilně střežila jako vždy Verča Hamouzová, která byla tentokrát prověřována nepříjemnými střelami příliš často, ale s vysokou úspěšností svých zákroků.

Suma sumárum žádný debakl se nekonal: dvě jednobrankové prohry, jedna tříbranková. A jedna výhra!! Tedy konstantní výkon, hodný pochvaly a obdivu. To nám vyneslo pěkné, sdílené 4. místo! Krásná práce holky a kluci! Děkujeme a jen tak dál!

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 1. 11. 2023 8:03