Farma Sedlec (7.ročník)

V pátek 10. prosince 2021 jsme zažili neobyčejnou věc: tedy pro většinu sedmáků to byla věc vyjímečná, pro jednoho ze spolužáků, Honzu Bureše, šlo o velmi obyčejnou a rutinní záležitost, kterou zažívá každý den - práce kolem zvířat na farmě u Burešů. Na okraji obce Sedlec na nás čekalo osm koní, dvě krávy, vlasatá morčata, křepelky, kachny i slepice a jedna kočka. Hned jsme se pustili do práce a pod Honzovým vedením (a taktovkou paní Burešové) jsme krmili, čistili, hřebelcovali, vykydávali, vystýlali, jezdili na traktorku, oblékali koně a vyváděli je do výběhu, napouštěli sedla, zkrátka dělali jsme vše, co je na farmě na denním pořádku. Po necelých třech hodinách jsme byli se vším hotovi - a to nás pracovalo 13! Nedovedeme si představit, že veškerou práci běžně zastane jeden nebo dva lidé. Děkujeme za tuto báječnou příležitost, žáci byli velmi spokojeni! Také děkujeme paní starostce za poskytnutou dodávku a paní Mikinové za bezpečný odvoz na farmu a zpět.

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 14. 12. 2021 18:20