Dopravní cyklistická soutěž (krajské kolo)

Po vítězství dopravní soutěže v okresním kole, postoupili naši žáci do kola krajského. To se uskutečnilo v polovině května v Kadani. A osvědčená čtveřice Tereza Eflerová, Kryštof Nepovím, Elen Božíková a Sebastian Vavřík si opět nepočínali vůbec špatně!

Už postup do krajského kola je obrovským úspěchem, navíc obhájeným z loňského roku. Počet zúčastněných škol v celém severočeském regionu je obrovský.

Kadaňské dopravní hřiště, kde proběhly stěžejní disciplíny první soutěžní den, je skutečně náročné: kromě značné rozlehlosti obsahuje spoustu jednosměrných silnic, stopek, zákazů vjezdu, veliký kruhový objezd, koleje atd. Zorientovat se v něm a projet kontroly v požadovaném pořadí a navíc bez dopravních přestupků, znamená prokázat ty nejvyšší kvality jezdce – cyklisty. To se naším reprezentantům dařilo střídavě, a tak dvakrát přejetá dvojitá čára Terky Eflerové a jízda do protisměru Kryštofa Nepovíma, znamenaly určité penalizace. Absolvování jízdy zručnosti nám zase bodově prospělo, když čtveřice našich projela zapeklitými překážkami téměř na výbornou. Třetí aktivita ukázala na dobré teoretické znalosti žáků – šlo o test dopravních předpisů. Suma po prvním dni – čtvrté místo s velkým bodovým deficitem na bronzovou pozici, ale zároveň nebezpečně malý náskok pátých, kteří nám nepříjemně dýchali na záda.

Po kvalitním odpočinku, chutné večeři a dostatku spánku v kempu Prunéřov (s výhledem na komíny zdejší elektrárny) nás čekaly druhý den ještě dvě soutěžní zastavení: labyrint – tedy obdoba jízdy na dopravním hřišti, jen s tužkou po mapě, a zdravověda. Náš úkol byl jasný: udržet čtvrtou pozici. V první z aktivit excelovali Sebastian a Elen, naproti tomu Kryštůfek omylem „sjel“ na dálnici – a tam se na kole (ani teoreticky) nesmí, a vysloužil si tak nálož trestných bodů. Ve zdravovědě se vedlo celému týmu skvěle! – Příprava s paní učitelkou Sedlákovou byla intenzivní a přinesla své ovoce!! Děkujeme, Jarmilko!

Suma sumárum z toho všeho bylo krásné 4. místo a pro naše žáky velká radost a úspěch!!

Děkujeme samozřejmě paní učitelce Hotové, která opět dala tým dohromady a značně se podílela na přípravě žáků. A díky samozřejmě patří vám, Terko, Elčo, Kryštofe a Sébo!!!

Mgr. Jiří Wolf

Datum vložení: 31. 5. 2023 8:00