72 hodin proti lhostejnosti

V říjnu se uskutečnil desátý ročník celostátní akce 72 hodin proti lhostejnosti.  Naše škola se již po desáté do této akce zapojila. Aktivity byly zaměřené především na péči o školní zahradu, na které se negativně podepsalo uzavření školy kvůli covidu. Tentokrát akce neproběhla v jeden den, ale byla rozdělena do dvou dnů.

Prvňáci ve spolupráci s deváťáky vyráběli krmítka pro ptáky a rozmístili je v areálu školy, nejstarší žáci vyčistili ptačí budky. Je to v podstatě další pokračování projektu "Jsme kamarádi" mezi 1.  a 9. ročníkem.

Žáci prvního stupně se postarali o bylinkovou zahrádku, zasadili chryzantémy a hrabali listí.

Sedmáci zasadili šest okrasných keřů, které jsme získali v rámci projektu zdarma. Dále žáci druhého stupně vyčistili od plevele okrasné keře a ovocné keře, vytrhali plevel na políčku a připravili ho na zorání. Vypleli také vřesoviště, „úvodní kámen“ a květinový záhon před školou.

Odměnou jim byl nejen dobrý pocit, že udělali něco prospěšného pro své okolí, ale také píšťalky a náramky zaslané Českou radou dětí a mládeže, která tuto akci organizuje.

Bc. Jarmila Sedláková

Datum vložení: 11. 11. 2021 14:21