ZŠ a MŠ Liběšice
ZŠ a MŠ Liběšice příspěvková organizace

72 hodin (1.+9.ročník) a 2.ročník

72 hodin (1.+9.ročník) a 2.ročník

Report + fotografie

Někdo si myslí, že pátek třináctého je smolný den, my jsme však prožili společně pěkné chvíle. V rámci projektu 72 hodin (a také projektu Jsme kamarádi) jsme 13. října 2023 připravili z přírodnin vhodné prostředí do porušeného hmyzího domečku a před blížící se zimou jsme připravili nová krmítka pro ptáky. 

Nejdříve si každý žák z deváté třídy vybral jednoho z prvňáčků a společně pak tvořili, vyráběli a přitom si vyprávěli. Starší a zkušení kamarádi ukazovali a vysvětlovali mladším dětem jak se co dělá, předváděli práci s různým nářadím a pomáhali jim při jejich tvoření. Někdo pletl copánky z kukuřičného šustí, jiní vázali snopečky ze slámy nebo otýpky z větviček, další pak řezali a vrtali do dřevěných špalíků a poslední skupinka vyřezávala z kyblíčků od jogurtu krmítka, která pak naplnili různými semeny. Připravené přírodniny jsme pak naskládali do hmyzího domečku a zakryli pletivem. Naplněná krmítka jsme pověsili po okolí školy. 

Po celou dobu panovala velmi přátelská a hřejivá nálada, určitě bude na co vzpomínat.

Mgr. Erika Kočová, Bc. Jarmila Sedláková


V pátek 13. října 2023 se 2. třída účastnila celorepublikového projektu „72 hodin“. Nejdříve jsme si společně s dětmi vysvětlili, co tato akce znamená pro naši krajinu, naše okolí a pro nás samotné formou obrázků a videí. Nakonec jsme se rozhodli kolem školy shrabat listí a poklidit, co se dalo. Děti byli z akce a samotné fyzické práce moc nadšení a pracovali s ohromným nadšením.
Za svou píli a pomoc byli odměněni pochvalou, laskavým slovem a dřevěným pravítkem s logem akce.

Mgr. Iveta Jandová

 

Datum vložení: 18. 10. 2023 8:00
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2023 9:41
Autor: Správce Webu