O včelách a včelaři

logo_EU_MSMTV úterý 2. května 2023 proběhl u nás v MŠ projektový den z OP VVV Šablony III. „O včelách a včelaři". Motivací bylo pro děti divadélko o medvědu, který chtěl ukrást včely. Děti se dozvěděly  zajímavosti ze života včel prostřednictvím pana Krčka a jeho spolupracovníka, kteří se včeličkám věnují už mnoho let. S dětmi si povídali, jak vzniká med, jaké druhy včel máme a co vše potřebujeme k tomu, abychom mohli začít chovat včely. Vysvětlili dětem, jak je důležité dávat pozor, abychom nepřimáčkli včelu, co se s ní stane a co dělat, když nás včal píchne. Děti si vyzkoušely včelařský klobouk, který včelaři používají, aby je píchlo co nejméně včel, seznámily se s kuřačkou, s včelím voskem, úlem, plástvemi a ochutnávaly pyl i domácí med. Denně lžička medu pomáhá proti nachlazení, virózám, kašli a jiným neduhům. Nakonec jsme tedy zjistili, že včely nutně potřebujeme k našemu životu. A jak řekl kdysi Albert Einstein, že pokud vymřou včely, lidstvo je bude následovat do 4 let...

Jan Žišková

Datum vložení: 3. 5. 2023 11:50