Exkurze do ZD Liběšice

Ve čtvrtek 6. října 2022 se děti ze tříd Sovičky a Rybičky zúčastnily exkurze do ZD Liběšice, která korespondovala s tématy podzimního vzdělávacího bloku. Děti se dozvěděly, jaké stroje zemědělcům pomáhají při práci na poli i v sadu a viděly novou češačku chmele za 12 000 000 Kč, která je v současné době chloubou družstva. Zjistili jsme, jaké plodiny družstvo pěstuje na poli i v soběnickém sadu a děti si ujasnily, co je zelenina a ovoce. V jednom zemědělském stroji si mohly i posedět a návštěvu jim nezkazila ani krátká dešťová přeháňka.  Na konci návštěvy je pracovníci odměnili i sladkým jablíčkem ze sadu. Chceme poděkovat za hezkou a přínosnou exkurzi a těšíme se na další možnost spolupráce.

Bc. Mariana Kovalová

Datum vložení: 11. 10. 2022 8:27